طلق پلی کربنات

5663 بازدید
طلق پلی کربنات

طلق پلی کربنات

ورقهای پلی کربنات چند جداره (Hollow). این نوع ورقها به دلیل دارا بودن خصوصیاتی چون شفافیت و مقاومت ضربه های بالا، خواص فیزیکی، مکانیکی، شیمیایی، انعطاف پذیری عالی و نشکن بودن مصارف بسیاری زیاد و گوناگونی در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی دارند و در گروه پرمصرف ترین پلیمرها قرار دارند.

ویژگی های پلی کربنات چند جداره:

مقاومت ضربه ای بالا. ورقهای پلی کربنات چند جداره از مقاومت ضربه ای تقریبا 250 برابر شیشه معمولی برخوردارند و همین عامل موجب کاربرد فراوان آن در صنعت ساختمان شده است.
مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش UV. ورق پلی کربنات چند جداره بدلیل داشتن لایه UV از عبور پرتوهای مضر ماورا بنفش جلوگیری می کند بطوری که از نفوذ تاثیرات منفی این اشعه به محیط داخلی خودداری کرده و نیز مانع تغییر رنگ خود ورق می شود.

ویژگی های پلی کربنات چند جداره:

نصب و نگهداری ورق های پلی کربنات

نصب و نگهداری آسان. ورقهای پلی کربنات چند جداره بدلیل خصوصیات ویژه و وزن سبک و انعطاف پذیری عالی به راحتی قابل نصب و استفاده هستند. یک ورق پلی کربنات در سرما و گرما به آسانی خم شده و در سقفهای هلالی و پنجره ها قابل استفاده است. حداقل شعاع خمیدگی یک ورق پلی کربنات تقریباً 175 بار بیشتر از ورقهای دیگر با همان ضخامت است. با یک بار شستشوی ساده سطح این ورقها به راحتی تمیز و نظافت می شود.
انتقال مطلوب نور. ورقهای پلی کربنات چند جداره نور را کاملا و بطور مطلوب انتقال می دهند.
اقتصادی و مقرون به صرفه بودن. از آنجا که ورق پلی کربنات چند جداره نسبت به شیشه با همان ابعاد و ضخامت دارای وزن سبک تری است، این مزیت موجب می شود مصرف کننده هزینه کمتری را بپردازد.
دوام و استحکام بالا. ورق های پلی کربنات چند جداره به دلیل داشتن مقاومت ضربه ای بالا و لایه ضد اشعه ماورا بنفش، از دوام و طول عمر طولانی برخوردارند. مهمتر اینکه پوشش لایه UV روی سطح این ورق ها، مانع فرسایش و تخریب ناشی از نفوذ اشعه مضر ماورا بنفش می شود که همین عامل مقاومت و دوام آنرا بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.
انعطاف پذیری بالا
عایق حرارتی و صوتی بواسطه چند جداره بودن

نصب و نگهداری ورق های پلی کربنات

انواع ورق پلی کربنات چند جداره و ابعاد آن

این ورق ها با توجه به ضخامتهای 4-6-8-10 و 12 میلیمتر در جداره های مختلف(تک ،دو و سه جداره) تولید می شوند. این ورق ها عموماً در ابعاد استاندارد 6000×2100 میلیمتر تولید و از لحاظ رنگ بندی در دو گروه مات و شفاف در بازار عرض می شوند.

انواع ورق پلی کربنات چند جداره و ابعاد آن

کاربرد ورق های پلی کربنات چند جداره:

این ورقها به دلیل ساختار خاص خود به انتخاب اول مشتریان در مبحث انتقال نور همراه با مصرف بهینه و مطلوب انرژی تبدیل شده است و همچنین در صنایع گوناگون نیز کاربردهای متنوعی دارند.

کاربرد ورق های پلی کربنات چند جداره:
سقف پارکینگ با طلق پلی کربنات

سقف پارکینگ با طلق پلی کربنات

اجرای ورق پلی کربنات در رنگهای مختلف

اجرای ورق پلی کربنات در رنگهای مختلف


تماس مستقیم: ٠٩١٢١۵٧٢٧٣٠